Sprawdź, czy możesz zostać dawczynią komórek jajowych i odmienić czyjeś życie!

Być może znasz kogoś, kto cierpi z powodu niepłodności… bądź osobę, która zostając dawcą, pomogła parze starającej się o dziecko… albo po prostu lubisz robić coś dla innych… może jesteś tu przez zbieg okoliczności, może z czystej ciekawości…

Niezależnie od tego, z jakiego powodu zainteresowałaś się procesem dawstwa komórek jajowych w Banku INVICTA, powinnaś wiedzieć, że Twoja pomoc jest bardzo potrzebna.

Z pewnością zastanawiasz się, czy jesteś odpowiednią osobą, by wziąć udział w programie. Nie wiesz, czy Twój stan zdrowia pozwala na podjęcie tego kroku? A może wahasz się, czy dasz radę przejść cały proces od początku do końca? Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości oraz wskażemy, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę. Jeśli czujesz, że możesz być poważnie zainteresowana taką formą pomocy niepłodnym parom, zapoznaj się z poniższymi punktami. Pomogą Ci one odpowiedzieć na wiele ważnych pytań oraz pozwolą spojrzeć na kwestię dawstwa z zupełnie innej perspektywy.

Zdrowie fizyczne i psychiczne

Pary, które z powodu niepłodności decydują się skorzystać z Programu Biorstwa Komórek Jajowych, obdarzają nas ogromnym zaufaniem i polegają na naszym długoletnim doświadczeniu. Pokładają także nadzieję w dawcach, wierząc w ich dobre intencje oraz gotowość do poświęcenia swojego czasu i energii. By zapewnić pacjentom możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności terapii, proces dawstwa jest złożony i wieloetapowy.
Każda dawczyni musi pozytywnie przejść proces kwalifikacji, obejmujący nie tylko aspekty medyczne, ale również psychologiczne. Następnie postępując zgodnie z wytycznymi lekarza, oddaje swoje komórki. Choć przejście wszystkich kroków wymaga konsekwencji i wytrwałości, satysfakcja, jaką można poczuć pomagając innym w spełnieniu życiowych marzeń, jest niezwykła.

Co jest istotne w procesie kwalifikacji?

TWOJE SZANSE NA POZYTYWNE PRZEJŚCIE PROCESU KWALIFIKACJI WZRASTAJĄ, JEŚLI:

1. Nie palisz papierosów, bądź palisz sporadycznie

To absolutna konieczność. Stosowanie produktów tytoniowych może powodować uszkodzenie układu rozrodczego, to z kolei negatywnie wpływa na płodność kobiety. Z tego względu nie możemy zaakceptować kandydatek, które nałogowo palą papierosy. Komórki jajowe, które przekazywane są na rzecz biorców powinny być jak najwyższej jakości tak, by możliwie największe były szanse na powodzenie leczenia pary.

2. Jesteś w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

Choć nikt nie jest doskonały, jako Dawczyni Komórek Jajowych powinnaś cieszyć się dobrym stanem zdrowia – zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym . Ponadto ważne jest, by w Twojej rodzinie nie występowały zaburzenia i choroby neurologiczne, choroby serca, cukrzyca, nowotwory. Lekarz analizuje również nosicielstwo chorób uwarunkowanych genetycznie.

3. Jesteś w wieku rozrodczym.

Bank INVICTA do programu kwalifikuje dawczynie wyłącznie w wieku pomiędzy 18 a 32 rokiem życia. To okres w którym parametry związane z płodnością są zazwyczaj na optymalnym poziomie. Jeśli wyniki badań są prawidłowe i nie ma przeciwwskazań, oddanie komórek jajowych w tym wieku jest bezpieczne i pozostaje bez wpływu na zdolności prokreacyjne w przyszłości.

Cechy charakteru i osobowości

Twoja osobowość jest ważna!
Nie tylko dlatego, że oddając komórki jajowe – możesz podarować komuś część „siebie” – a więc swój materiał genetyczny. Odpowiednie cechy Twojej osobowości mogą wpływać na to, jak będziesz przeżywać proces kwalifikacji i dawstwa. Naturalny optymizm, pozytywne nastawienie i determinacja w działaniu pozwolą zredukować stres i odczuwać radość płynącą z pomocy innym..

4. Lubisz pomagać i świetnie się z tym czujesz!

Przekazanie komórek jajowych to wielki dar, wymagający od dawczyni dużego zaangażowania. Wiąże się nie tylko z szeregiem procedur medycznych, ale również z obciążeniem psychicznym. Dlatego tak ważne jest, byś – jako kandydatka na Dawczynię – odczuwała silną potrzebę niesienia pomocy innym. Dzięki właściwej motywacji i zapałowi będzie Ci łatwiej przejść wszystkie etapy postępowania.

5. Potrafisz się poświęcić!

Oddanie komórek jajowych wymaga czasu, konsekwencji i wytrwałości. Musisz być przygotowana m.in. na kilkukrotne pobranie krwi, spotkania z lekarzem, regularne dawkowanie odpowiednich leków oraz sam zabieg pobrania komórek jajowych. Jeśli rzeczywiście chcesz pomóc niepłodnym parom spełnić ich marzenie o potomstwie, dasz radę! Nie obawiaj się – poszczególne procedury są bezbolesne, a po zakończeniu programu poczujesz prawdziwe spełnienie i satysfakcję.

6. Jesteś osobą z ogromną dawką determinacji.

Jeśli jesteś osobą, która zawsze walczy do samego końca, a w swoim działaniu jest zdeterminowana na osiągnięcie założonego celu, będziesz idealną kandydatką, by zostać dawczynią. Program dawstwa z pewnością pozwoli Ci wykorzystać Twój potencjał.

7. Jesteś szczęśliwa gdy dzięki Tobie inni są zadowoleni.

Idealna Dawczyni to osoba, która czerpie radość z pomagania innym ludziom – w tym przypadku niepłodnym parom. Jeśli dobroczynność daje Ci znacznie więcej niż tylko satysfakcję, z pewnością spełnisz się jako dawczyni!

Ponadto:

8. Jesteś osobą elastyczną i dyspozycyjną

To nie oznacza, że musisz być dostępna dwadzieścia cztery godziny na dobę! Szanujemy Twój czas i dokładamy wszelkich starań, by procedura była dla Ciebie jak najmniej obciążająca. Z uwagi na medyczny charakter postępowania i konieczność dostosowania go do indywidualnych uwarunkowań, musisz być jednak przygotowana na ewentualne zmiany w zaplanowanym procesie. Dlatego właśnie, jako potencjalna Dawczyni, musisz być cierpliwa oraz elastyczna.

9. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat stanu swojego zdrowia

Udział w programie honorowego dawstwa jest czasochłonny i angażujący. Z tego powodu każdej dawczyni gwarantujemy nie tylko zryczałtowany zwrot kosztów (związany m.in. z dojazdami do kliniki, urlopem, opieką nad dzieckiem, itd.) ale również ,ezpłatną opiekę medyczną i szeroki pakiet badań laboratoryjnych. Dzięki wynikom uzyskasz wiele informacji na temat swojego zdrowia.

10. Lubisz czuć się potrzebna!

Szukamy właśnie Ciebie! Potrzeby Pacjentów są bardzo duże. Mimo wielu zgłoszeń od gotowych do pomocy kobiet, cały czas w naszej bazie mamy około 60-100 par czekających na cud. Twoje komórki zostaną przekazane parze pragnącej potomstwa najpóźniej w ciągu 1-2 miesięcy od momentu ich pobrania.

Jeśli po zapoznaniu się z powyższymi informacjami czujesz, że byłabyś odpowiednią kandydatką na dawczynię, napisz do nas lub wypełnij ankietę zgłoszeniową. Nasi opiekunowie chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Dziękujemy.