Jesteś młody
i masz ich miliony…
Zostań Dawcą Nasienia i pomóż niepłodnym parom spełnić marzenia o rodzinie! Zbadaj jakość swojego nasienia i sprawdź czy możesz anonimowo zostać Dawcą w Banku Nasienia INVICTA.


Oddając nasienie do Banku Płodności INVICTA, pomagasz parom, które bezskutecznie starają się o dziecko. Częstą przyczyną problemów z zajściem w ciążę jest właśnie niska jakość nasienia – czyli całkowity brak lub nieprawidłowości plemników.
Program dawstwa nasienia jest skierowany do wszystkich zdrowych mężczyzn, którzy pomyślnie przejdą badania i proces kwalifikacji medycznej. Zostań anonimowym dawcą nasienia i pozwól innym spełnić marzenia o rodzicielstwie.
Zyskasz poczucie samorealizacji – pomożesz potrzebującej parze w staraniach o dziecko
Otrzymujesz informacje o swoim zdrowiu – zaopiekujemy się Tobą i bezpłatnie wykonamy Ci badania jakości nasienia, genetyczne i infekcyjne o wartości ponad 3 tys. zł.
Korzystasz z opieki naszych najlepszych specjalistów – przez proces przeprowadzi Cię koordynator, lekarz i psycholog,
Otrzymujesz rekompensatę finansową, a jej wysokość zależy od liczby wizyt w klinice i wynosi nawet do 5 tys. zł.
odpowiedzialnym, zdrowym mężczyzną,
w wieku 18-40 lat,
masz prawidłową masę ciała, BMI pomiędzy 17,5 – 30,
nie masz wad wrodzonych,
ani u Ciebie, ani w Twojej rodzinie nie wystąpiły choroby genetyczne i psychiczne,
masz wykształcenie wyższe, średnie lub zawodowe,
Zapraszamy Cię do wypełnienia formularza. Będziemy dumni, jeśli staniesz się częścią naszej społeczności.
Pierwsza wizyta w Klinice to:
Po pozytywnej kwalifikacji rozpoczniesz tzw. wizyty donacyjne.
Historie naszych dawców
Program Dawstwa Nasienia INVICTA zakłada pełną anonimowość dawców i biorców. Oznacza to, że żadnej ze stron nie są udostępniane dane umożliwiające identyfikację. Każdy Honorowy Dawca otrzymuje numer (ID), którym INVICTA posługuje się podczas procesu leczenia par z wykorzystaniem jego materiału. Biorcy mogą jedynie dowiedzieć się, jaką grupę krwi, wzrost, kolor oczu i włosów ma dawca.
Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 o leczeniu niepłodności zakłada jedynie anonimowe dawstwo i biorstwo komórek rozrodczych (jajowych, nasienia) lub zarodków.
Zgodnie z wytycznymi międzynarodowych stowarzyszeń medycznych, że nasienie jednego anonimowego dawcy jest darowane maksymalnie dziesięciu rodzinom (wliczając rodzinę samego dawcy) i stosowane w ramach procedur medycznych. W każdej rodzinie w wyniku leczenia na świat może przyjść więcej niż jedno dziecko. W przypadku dawstwa jawnego tzw. ze wskazaniem przyjmuje się, że nasienie wykorzystywane jest wyłącznie na potrzeby wskazanych biorców. Dawca podpisuje zgodę na to, że nie będzie uczestniczył w programach dawstwa w innych bankach czy klinikach. Efekty leczenia z użyciem nasienia dawcy są uzależnione od stosowanej metody – skuteczność waha się od ok. 15% przy inseminacji do nawet 60% przy zapłodnieniu in vitro.
Dane osób kwalifikowanych do programu Dawstwa Nasienia łącznie z dokumentacją medyczną muszą być przechowywane w Klinice zgodnie z obowiązującym prawem – podobnie jak w innych podmiotach leczniczych. Wszystkie informacje są odpowiednio zabezpieczone, przechowywane i przetwarzane zgodnie z wytycznymi GIODO oraz innymi regulacjami – wyłącznie na potrzeby procesu kwalifikacji do programu oraz postepowania z dokumentacją medyczną. Bez zgody pacjenta nie są udostępniane ani przekazywane żadnym podmiotom zewnętrznym.
Program honorowego dawstwa nasienia bazuje na wytycznych międzynarodowych stowarzyszeń medycznych, dyrektywach unijnych i dobrych praktykach banków europejskich. Cały proces jest odpowiednio uregulowany, także pod względem formalnym. Zarówno dawca, jak i biorcy zapoznają się z informatorami opisującymi różne aspekty dawstwa i biorstwa, podpisują odpowiednie oświadczenia i zgody, umowy.
Z uwagi na przebieg procesów fizjologicznych, donacje powinny odbywać się w odstępach czasowych. Zazwyczaj zaleca się oddawanie nasienia jeden raz w tygodniu – przy zachowaniu w danym okresie kilkudniowej abstynencji seksualnej.
Przeciętna liczba wizyt donacyjnych wynosi od 4 do 8. W niektórych sytuacjach może być ich jednak nieco mniej lub więcej. Należy pamiętać, że przed donacją, przyszły dawca nasienia musi przejść proces kwalifikacyjny (ok. 3 wizyt w Klinice – wykonanie badania nasienia, spotkanie z psychologiem, spotkanie z lekarzem). Po pozytywnym przejściu kwalifikacji, dawca pojawia się w klinice kilkukrotnie, by każdorazowo oddać nasienie. Na każdym etapie może jednak wycofać się z udziału w programie. Częstotliwość donacji jest ustalana indywidualnie, na ogół dawca pojawia się w klinice w odstępach kilku, kilkunastodniowych.